Nasi wykładowcy

Joanna Michalak, anglista, z powołania nauczyciel języka angielskiego, lektor PWSZ w Pile. Kocha język angielski, Joanna_Michalaka niedawno odkryła swoją druga pasję i została instruktorem ZUMBY. Nie lubi nudy i marazmu, uwielbia pracować z ludźmi, bo wtedy zawsze dzieje się cos ciekawego.

 

 

 

 

 

Dr Jarosław Rola, archeolog, absolwent Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu; pracownik Muzeum Okręgowego w Pile. Od początku lat dziewiećdziesiątych XX w. prowadzi badania archeologiczne na terenach dorzecza środkowej i dolnej Noteci.

Marcin Paprota, specjalista, kotrener treningu interpersonalnego, trener umiejętności interpersonalnych, arteterapeuta, nauczyciel plastyki i języka polskiego, prezes Stowarzyszenia Plastyczno-Terapeutycznego ASYLUM, członek Związku Artystów Plastyków od marca 2010 roku – oddział w Pile.

Dawid Kin
Pasjonat rozwoju osobistego oraz potęgi ludzkiego umysłu. Dawid KinAbsolwent PWSZ w Pile
i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz słuchacz studiów podyplomowych
w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu - kierunek: Coaching. Analityczny umysł przepełniony kreatywnością. Interesuje się technikami rozwoju osobistego, inteligencją emocjonalną i kompetencjami miękkimi.


Ryszard Mokrzycki. Kapitan jachtowy, podróżnik, tłumacz, wykładowca PWSZ w Pile. Od czterdziestu lat uprawia żeglarstwo, w trakcie dwudziestu ośmiu rejsów przepłynął ponad 80 tysięcy mil morskich, pływał na barkentynie „Pogoria” z kapitanem Baranowskim, wziął udział w Międzynarodowej Szkole pod Żaglami jako bosman i nauczyciel informatyki w latach 1988-89.


Dr hab. Wojciech J. Maliszewski, prof. nadzw. PWSZ Piła
Mąż, ojciec, lat 53, zodiakalny Rak, ekstrawertyk, sangwinik, człowiek wiecznie zabiegany! Człowiek, który uwielbia dużo ludzi wokół! Pedagog, który od wielu lat zajmuje się tym, co powszechnie nazywa się komunikacją między ludźmi! Nauczyciel, który wie, że szkoła to miejsce, w którym można się nudzić, ale i w którym można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy i poznać wielu przyjaciół. Organizator wielu międzynarodowych konferencji naukowych KOMUNIKOWANIE SPOŁECZNE W EDUKACJI, redaktor naczelny serii wydawniczej KOMUNIKACJA SPOŁECZNA W EDUKACJI.

Dr Emilia Wąsikiewicz-Firlej
Anglistka, językoznawca, pracuje jako adiunkt  w Katedrze Ekokomunikacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jako starszy wykładowca w Zakładzie Języka Angielskiego w PWSZ  im. S. Staszica w Pile. Interesuje się teorią komunikacji, komunikacją międzykulturową, komunikacją zawodową oraz zagadnieniami perswazji w reklamie i public relations.

Doc. dr Arkadiusz Z. Kotliński
Wykładowca PWSZ w Pile; specjalista ds. stosunków międzynarodowych; podróżnik; odwiedził blisko 60 państw świata zbierając bogaty materiał zdjęciowy i filmowy.

Jacek Demczar
Pracownik dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotów informatycznych (bazy danych, programowanie). Prywatnie wielki pasjonat fotografii i miłośnik wędrówek po górach. Od lat wierny fan Realu Madryt.

Dr Stanisław A. Różański, prof. nadzw. PWSZ Piła
Fizyk, zatrudniony na stanowisku prof. nadzw. w PWSZ w Pile. Autor wielu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych poświęconych właściwościom dielektrycznym ciekłych kryształów. Oprócz badań naukowych prowadzi działalność dydaktyczną, gdzie przybliża tajniki fizyki studentom  pierwszego roku kierunków politechnicznych. Zobacz miejsce pracy dra Stanisława Różańskiego - Pracownię Matematyki, Fizyki i Chemii.

Dr Anna Hnatyszyn-Dzikowska
doktor nauk ekonomicznych, interesuje się makroekonomią, polityką gospodarczą i ekonomiką zdrowia. Jest kierownikiem Zakładu Turystyki i Hotelarstwa w PWSZ w Pile.
Realizuje projekty badawczo-rozwojowe m.in. „Społeczne i ekonomiczne konsekwencje zmian w systemach finansowania ochrony zdrowia” oraz „Wpływ zdrowia społeczeństwa na rozwój gospodarczy regionów w Polsce”. Jest autorką monografii pt. „Realizacja stabilizacyjnej funkcji państwa w warunkach europejskiej integracji gospodarczej”, a także kilkudziesięciu artykułów i rozdziałów w publikacjach zwartych. Prowadzi zajęcia z następujących przedmiotów: przedsiębiorczość, zarządzanie projektami unijnymi, ekonomia, integracji europejskiej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Sławomir Wegner – a.k.a. Bizon (hip-hop)
Sławomir Wegner

Jeden z pierwszych tancerzy break dance w naszym kraju. Jednak w późniejszych latach zafascynował go hip-hop oraz wszystkie jego pochodne. Jest organizatorem chyba najbardziej znanego turnieju tanecznego w Polsce „Rytm ulicy” w Pile oraz wielu warsztatów tanecznych o wysokim prestiżu, między innymi Just Debout, warsztaty ze znanymi choreografami (Marty Kudelka, Lee Daniels, Meach Onomo, Mike Iron, Jeremy, Clara i inni). Tancerz, choreograf i instruktor pilskiej grupy „FTS Piła”. Regularnie szkoli się w szkołach tanecznych w Los Angeles (Debby Reynolds, Millenium) oraz w Londynie (Pinneapple, Husky). Taniec jest jego pasją, a miłością do niego znakomicie potrafi zarażać wszystkich uczestników swoich zajęć.
Właściciel Szkoły Tańca Beezone w Pile.

 

 

Ewelina Wyrzykowska
Artystka, logopeda, pedagog, żyje i pracuje w Pile. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz Studium Logopedii. Ukończyła również Warsztat Umiejętności Trenerskich oraz Studium Managerów Kultury. Ma licencje glottodydaktyka. Od lat instruktor teatralny w Pilskim Domu Kultury, przez jakiś czas jako jego dyrektor. Przez wiele lat prowadziła zajęcia terapii przez sztukę osób niepełnosprawnych intelektualnie. Pracowała też w regionalnej Telewizji Vectra jako lektor/speaker, jako logopeda w przedszkolach. Jednak przede wszystkim jest praktykiem teatralnym, ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w teatrze amatorskim i zawodowym. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji werbalnej, wymowy, interpretacji oraz emisji głosu. W szkoleniach wykorzystuje elementy techniki F. Alexandra jak i O. Strelnikowej. Wyrzykowska_EwelinaZajęcia prowadzi jako warsztaty grupowe i sesje indywidualne. Współpracowała z dziennikarzami i wokalistami rockowymi. Wszystkim pomagając znaleźć mityczną „przeponę”. Uczy technik posługiwania się głosem w stresie. Łączy ćwiczenia pre-transowe ze świadomą pracą.
Od 1989 roku prowadzi Teatr Wirtualny w Pile – najdłużej działający teatr amatorski w północnej Wielkopolsce. Rok temu powołała Pilski Amatorski Teatr TAK!
Ewelina Wyrzykowska wychowała pokolenia pasjonatów teatru. Za jej sprawą dziesiątki młodych ludzi znalazły swoją życiową drogę, często wiążąc ją z teatrem właśnie lub inną dziedziną sztuki. Wielu nauczyła kochać teatr, rozumieć poezję oraz widzieć w szczelinach między światami, dostrzegać niedostrzegalne. Wciąż uczy twórczego podejścia do tradycji. W spektaklach, wplatając wątki etniczne do współczesnej opowieści o świecie, w pokazach ogniowych sięgając do słowiańskiego folkloru. Ma na swoim koncie dziesiątki happeningów i wiele spektakli. Wiele z nich nagradzanych. Od swoich aktorów nigdy nie wymagała niczego, czego by sama nie zrobiła.
Prywatnie, opiekunka psa o imieniu Berberys, odróżnia paszkoty od drozdów obrożnych. Nie obce jej też czytanie w snach i znakach na niebie. Nie boi się ognia dosłownie i w przenośni. Czasem nawet z nim tańczy. Teatr nie wypełnia całkowicie jej kreatywności – jest jeszcze poezja. Wydany w 2010 tomik wierszy jest już początkiem następnego zbioru.

Jan Balcerzak
Jan BalcerzakEmerytowany nauczyciel języka polskiego; były harcerz, działacz OHP, SKP, TWP; aktualnie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego; wiceprezes oddziału pilskiego PTTK; turysta ze szczególnym zamiłowaniem do turystyki rowerowej; miłośnik dobrej książki i piękna polskiego krajobrazu; przez kilkanaście lat właściciel biura podróży specjalizującego się w krajowych wycieczkach szkolnych; niegdyś pilot wycieczek zagranicznych – ma na koncie 45 wycieczek po całej prawie Europie oraz do Turcji i Syrii; od kilkudziesięciu lat parający się hobbistycznie dziennikarstwem w wielu tytułach prasy ogólnopolskiej i lokalnej (Poznaj swój kraj, Na przełaj, Ilustrowany Kurier Polski, Tygodnik Pilski, Tygodnik Nowy, Fakty Pilskie, Turysta Wielkopolski).
W latach 2004-2006 w TV kablowej „PILSAT” prowadził w ramach „Weekendu z PILSATEM” cotygodniowe gawędy krajoznawcze poświęcone terenom północnej Wielkopolski i innym ciekawym regionom Polski.); regionalista tropiący ciekawostki w Pile i okolicy.
Lubi gotować, mówić i pisać o tym – podobno wychodzi mu to całkiem dobrze. Szuka nowych wyzwań – ostatnim są zimowe kąpiele w lodowatej wodzie jeziora Płotki (i nie tylko); przymierza się do biegania – być może wystartuje jeszcze kiedyś w maratonie lub choćby w półmaratonie.
Pomysłodawca i organizator od 2002 roku cyklu rowerowych wycieczek dla każdego pod wspólnym hasłem "SOBOTY NA DWÓCH KÓŁKACH”, których przeprowadził już 241.
Otwarty na wszystkie zwariowane pomysły, w zasadzie nie ma dla niego rzeczy niemożliwych w myśl hasła – „Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cud trzeba troszkę poczekać”. Optymista lubiący ludzi.

ks. Remigiusz Szauer
33 laks. R. Szauerta, socjolog, szaleńczo zakochany… w pracy z młodzieżą, której jest duszpasterzem, szczególnie tej akademickiej. Pochodzi z samego „nad morza” – Ustka, znaczący kurort Pomorza Środkowego to jego rodzinne miasto. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 2010 roku. 6 lat wcześniej ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizował się w socjologii polityki oraz marketingu politycznym.

Od kilku lat prowadzi zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Doktorant na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Hobby: turystyka rowerowa, pływanie i długie wieczory filmowe.