Aktualności

 Aktualności

2013/2014


 

Udany weekend naszych sportowców. Szachiści wicemistrzami AMP

Kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach potwierdziły wysokie umiejętności naszej reprezentacji. Na rozegranych mistrzostwach w Katowicach w dniach 17 – 19.01.2014r. w rywalizacji drużynowej nasi studenci zajęli 2 miejsce w klasyfikacji WSZ.

W turnieju indywidualnym Łukasz Wawrzyniak IV rok elektrotechniki i Justyna Krukowska II rok administracji europejskiej zostali wicemistrzami Wyższych Szkół Zawodowych.

Do sukcesu drużynowego przyczynili się pozostali nasi reprezentanci:

Sławomir Krukowski III rok elektrotechnika

Robert Belka III rok filologia angielska

Ireneusz Łukasik III rok elektrotechnika

Szymon Pytel I rok praca socjalna

Trzy rekordy naszej Uczelni poprawiły nasze pływaczki na rozegranych w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski. Najbardziej wszechstronna nasza zawodniczka Karolina Gurgul III rok ratownictwo medyczne z wynikiem 1:25:27 poprawiła rekord na 100 m stylem zmiennym. Sara Konczewska I rok ekonomii o 0,1 sekundy poprawiła rekord na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Dopełnieniem planu zawodów był rekord w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym z wynikiem 2:51:58,  w której popłynęły także studentki fizjoterapii Aleksandra Szalbierz III rok i Daria Wójcicka I rok. Przed naszymi pływaczkami start w AMP w kwietniu, ponownie w Poznaniu.


Srebrne medale Jeremiasza Urbańskiego

W miniony weekend w Wałczu odbyły się V Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan organizowane pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Mistrzostwa zgromadziły na starcie ponad 800 zawodników z 20 krajów.

Nasz student I roku ratownictwa medycznego Jeremiasz Urbański odniósł kolejny sukces, wywalczył srebrny medal w walce pozorowanej ENBU oraz srebrny w walce drużynowej TEAM SHOBU IPPON KUMITE. 

Na co dzień masz medalista mieszka w Krajance, a trenuje w Jastrowiu w klubie SATORI pod okiem doświadczonego trenera z 4 danem. Aktualnie Jeremiasz Urbański realizuje kurs instruktora sportu specjalność karate w AWF Poznań.

Ostatnie istotne osiągnięcia Jeremiasza to:

  • III miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Europy, Spała 2012
  • udany start i trzy pierwsze miejsca w Pucharze Europy, Cypr 2012
  • II miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Polski, Warszawa 1012
  • II miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski, Wałcz 2012

W przyszłości Jeremiasz Urbański chce skutecznie połączyć wiedzę zdobytą na studiach ratownictwa medycznego z umiejętnościami trenerskimi w karate.


V Walne Zebranie KU AZS

19 listopada w Studium WFiS, odbyło się V Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Pile. Sprawozdanie z działalności w latach 2011 - 2013 przedstawił prezes Zenon Piątek. Podsumowano także 2-letnią kadencję i przyjęto program działania na lata 2014-2015.
Jednym z ważniejszych wydarzeń były wyboru Zarządu, którym kierował będzie ponownie Zenon Piątek - pełniący funkcję prezesa w minionej kadencji. Uczestnicy spotkania powołali nowy Zarząd w składzie:
Zenon Piątek - prezes
Paweł Krzewiński - sekretarz
Andrzej Grzesik - członek
Paweł Łojewski - członek
Joanna Dzierzbińska - członek
Piotr Sobolewski - członek
Marcel Szarajew - członek
Zebranie zaszczycili obecnością: JM Rektor prof. Donat Mierzejewski, Prorektor prof. Henryk Tylicki oraz Kanclerz Sylwester Sieradzki, którzy w dyskusji podkreślili rolę i znaczenie Klubu Uczelnianego dla wspomagania aspiracji sportowych studentów naszej Uczelni. Rektor wręczył okolicznościowe podziękowania wyróżniającym się studentom - otrzymali je: Bartosz Kowalczyk
Filip Graś
Adrian Kopinke
Robert Belka
Łukasz Wawrzyniak.
Spotkanie było także okazją do odpowiedzi na pytania o priorytety w przyszłych działaniach o raz o kwestie związane z możliwością uzyskania stypendium za wyniki w sporcie.


Robert Belka z III roku filologii angielskiej obronił tytuł mistrza PWSZ w szachach.

W dniu 11.11.2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbyły się 7. Mistrzostwa PWSZ w Szachach. Ponownie jak w latach ubiegłych zawody przeprowadzono w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w których wystąpili najlepsi szachiści z Piły i regionu. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim 9 rund.

W klasyfikacji studentów miejsca na podium zajęli:

1. Robert Belka                       III rok Filologia Angielska        5 pkt.

2. Łukasz Wawrzyniak               IV rok Elektrotechnika           4,5 pkt.

3. Szymon Pytel                       I rok Praca Socjalna              4,5 pkt.


W kategorii kobiet, miejsce I zajęła Karolina Tyborska z I roku Pielęgniarstwa z wynikiem 5 pkt. tuż przed Justyną Krukowską z II roku Administracji Europejskiej.

Najlepsi szachiści otrzymali pamiątkowe puchary i okolicznościowe upominki ufundowane przez Rektora prof. nadzw. dr hab. Donata Mierzejewskiego.


KU AZS z wizytą u sponsora

W dniu 4.11. br studenci sportowcy naszego Klubu Uczelnianego AZS odebrali kolejna partię 100 koszulek sportowych ufundowanych przez Sponsora panią Grażynę Sobieraj właścicielkę firmy Grapil. Wizyta w siedzibie sponsora była okazją do zapoznania studentów z szeroką ofertą produkcyjną firmy Grapil oraz zasadami działania na lokalnym rynku biznesu.

Pozyskane koszulki otrzymają wszyscy studenci, którzy złożą deklarację członkowską do naszego KU AZS i przystąpią do programu treningowego na Akademickie Mistrzostwa Polski 2013/2014.

 


Potyczki wykładowców i studentów - sportowy rok OTWARTY!

14 października, w uczelnianej hali sportowej meczami siatkówki studenci rozpoczęli zmagania sportowe w nowym roku akademickim. 
Z uwagi na znaczną liczbę chętnych do gry studenci zorganizowali się w zespoły z danego roku studiów. Zapowiedziana rywalizacja pomiędzy wykładowcami Studium WFiS, a studentami okazała się bardzo emocjonalna - wykładowcy okazali się jednak mało gościnni dla studentów I roku i ograli ich w pierwszym meczu do 22. W potyczce ze studentami III roku, ulegli po zaciętym secie do 21, a do rywalizacji z II rokiem niestety zabrakło im sił.
Wszystkie mecze rozgrywane były na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym" do jednego seta. Po zakończonych meczach, które miały bardziej charakter towarzyski, odbyło się spotkanie organizacyjne sekcji piłki siatkowej z trenerami i studentami zainteresowanymi gra w naszym Klubie Uczelnianym AZS.
Zachęcamy do uczestnictwa w rywalizacjach sportowych i reprezentowanai Uczelni na Akademickich Mistrzostwach Polski.