Dom Studenta

Dom studencki PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile przy ulicy Żeromskiego 14 dysponuje 198 miejscami również w czasie wakacji. Dodatkowo na parterze przygotowanych jest 40 miejsc hotelowych w pokojach 2-3-4-osobowych o znacznie wyższym standardzie, które są dostępne także w czasie roku akademickiego. W akademiku znajdują się specjalne pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na każdej kondygnacji jest do dyspozycji mieszkańców nowoczesna kuchnia z lodówką i pralką automatyczną.

Ceny wahają się od 40 do 60 zł za dobę, w zależności od tego, jaki pokój wybierzemy. Studenci z całej Unii Europejskiej z ważną legitymacją za jeden nocleg zapłacą jeszcze mniej, bo tylko 30 zł. W przypadku większych grup istnieje możliwość negocjacji cen. Studenci studiów dziennych w bieżącym roku akademickim płacą:

 • za pokój 1 osobowy - 420 zł miesięcznie
 • za pokój 2 osobowy z łazienką - 310 zł miesięcznie
 • za pokój 2 osobowy (w dużym boksie) - 290 zł miesięcznie
 • za pokój 2 osobowy (w małym boksie) - 300 zł miesięcznie
 • za pokój 3 osobowy (w dużym boksie) - 270 zł miesięcznie
 • za pokój 3 osobowy (w małym boksie) - 280 zł miesięcznie
 • za pokój 4 osobowy (w dużym boksie) - 240 zł miesięcznie

Studenci studiów zaocznych - 30 zł za dobę, a wykładowcy - 30 zł za dobę ( od poniedziałku do piątku). Wykładowcy przyjeżdżający na zajęcia ze studentami zaocznymi od piątku do poniedziałku mają zagwarantowane zakwaterowanie w budynku Uczelni przy ulicy Podchorążych 10. W każdym pokoju studenckim i hotelowym jest nieodpłatny dostęp do telewizji kablowej i internetu (zgodnie z regulaminem użytkowania Sieci Komputerowej w Domu Studenta). Przez cały rok w akademiku działa stołówka, w której można zjeść tani posiłek.

Koszt posiłków w abonamencie:

 • obiad (drugie danie) - 7 zł
 • obiad (zupa + drugie danie) - 8 zł
 • śniadanie - od 3 zł
 • kolacja     - od 3 zł

W Domu Studenta jest do dyspozycji siłownia i stół do tenisa stołowego (studenci mieszkający w akademiku oraz pracownicy PWSZ mogą korzystać nieodpłatnie).

W Domu Studenta istnieje możliwość wynajmu sal wykładowych z projektorem multimedialnym i laptopem. Wysokość opłat za wynajem pomieszczeń, na okres 1 godziny:

 1. sala wykładowa o pojemności do 30 miejsc - 40 zł brutto,
 2. sala wykładowa o pojemności od 31 do 50 miejsc - 50 zł brutto,
 3. sala wykładowa o pojemnosci od 51 do 70 miejsc - 60 zł brutto.

Dopuszcza się możliwośc wynajmu ww. pomieszczeń z następującymi składnikami majątkowymi służącymi działalności dydaktycznej za odpłatnością za 1 godzinę:

 1. rzutnik światła dziennego - 25 zł brutto,
 2. projektor multimedialny - 40 zł brutto,
 3. projektor multimedialny z laptopem - 70 zł brutto.

Warto zamieszkać w naszym Domu Studenta, zapraszamy. Rezerwacja telefoniczna przez całą dobę pod numerem telefonu 067 352 26 45.

 


PLIKI DO POBRANIA:

Wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenta Pobierz plik programu Word Pobierz plik PDF