aktywność studentów

 

W ramach programu Erasmus student Kierunku Elektrotechnika odbywał praktykę zawodową w firmie Bautherm na Słowacji. Poniżej zamieszono z nim wywiad:

 

PWSZ:   Bartek, co kierowało Twoją decyzją o odbyciu praktyk studenckich poza granicami kraju??

Bartłomiej Rychlak: Głównym argumentem było stypendium oraz ciekawa pozycja w CV.

 

PWSZ:   Jesteś jednym z pierwszych studentów, którzy skorzystali z programu Erasmus. Jaką trudność stanowi przygotowanie dokumentów oraz spraw formalnych związanych odbyciem praktyk zagranicznych ??

Bartłomiej Rychlak: Przygotowanie dokumentów to żaden problem, gorzej sytuacja się przedstawia z załatwieniem formalności w terminie ze strony szkoły jak i instytucji która nas przyjmuje na praktyki. Jednym słowem dużo nerwów. Rada? Zakończyć cały proces miesiąc przed wyjazdem z kraju, mamy wtedy miesiąc czasu na ew. niedopatrzenia.

 

PWSZ:   Jak wspominasz swój pobyt w firmie Bautherm oraz jakie korzyści przyniosło Ci wykorzystanie swojej wiedzy podczas praktyk poza granicami kraju??

Bartłomiej Rychlak: Było OK. Jak powszechnie wiadomo wiedza się przydaje, tyle!

 

PWSZ:   Dlaczego zachęciłbyś studentów do starania się o wyjazd zagraniczny w ramach programu Erasmus??

Bartłomiej Rychlak: Praktyki trzeba odbyć, stypendium jest miłym bonusem. Poziom przygotowania Bautherm'u  do praktyki europejski: opiekun, szczegółowy program praktyk, pomoc materialna, darmowe zakwaterowanie. Czas wolny (gwarantowany umową) to okazja do zwiedzania, imprezowania, relaksu. Podsumowując Praktyki z ERASMUSEM to przyjemne z pożytecznym.

 

PWSZ:   Bartek miło nam, że zgodziłeś się podzielić swoimi doświadczeniami z praktyki zagranicznej.

Bartłomiej Rychlak: Cała przyjemność po mojej stronie :)