O nas

 Tego roku…wydarzyło się coś…co wciąż trzyma całą uczelnie PWSZ w napięciu…

Trójka wspaniałych i odważnych wykładowców…odważyła się podjąć wyzwanie…i przygotować studentów lingwistyki stosowanej… do egzaminu tłumacza przysięgłego…i tak powstało… ZGROMADZENIE TŁUMACZY MŁODOCIANYCH!

Jeżeli stojąc na przystanku autobusowym, słyszysz ludzi, którzy opowiadają jak ‘jeżdżą carami po streetach zamiast łapać łorkfloł i sfokusować się na targecie…’, bądź robisz zakupy w Lidlu i podchodzisz do kasy, gdzie widnieje napis ‘płatność tylko gotówkom przy tej kasie!’, lub jesteś w Tesco i wpatrujesz się przez 5 minut w napis ‘choinka z bobkami’, hmm…no cóż…to znaczy, że jest coś z Tobą nie tak…bo jesteś taki sam jak my i nadajesz się do zawodu tłumacza!

SKN Zgromadzenie Tłumaczy Młodocianych dopiero co rozpoczęło swą działalność, ale już mamy na koncie udział w ogólnopolskim konkursie tłumaczenia prozy, udział w warsztatach tłumaczenia tekstu literackiego organizowanych przez Szkołę Tłumaczy I Języków Obcych UAM w Poznaniu, konkurs z j. angielskiego dla gimnazjalistów, oraz wyjazd do Berlina! Czeka nas jeszcze wiele ciekawych warsztatów związanych z tłumaczeniem m.in. typu chuchotage (tzw. szeptanka),  a vista, czy rozwiązywanie przykładowych egzaminów na tłumacza przysięgłego, oraz organizacja wielu konkursów dla młodzieży. W maju 2014 czeka nas również wyjazd do biblioteki poznańskiej „British Council”. Serdecznie zapraszamy!