Program Wolontariat

STUDENTKO, STUDENCIE

      Na każdej Uczelni, prócz żaków poświęcających się wyłącznie nauce, znajduje się zawsze pewna grupa studentów, których energia i pomysły odbijają się szerokim echem i zapisują się w historii Uczelni. Z myślą o takich właśnie studentach powstał PROGRAM WOLONTARIAT.

     Jest to wewnętrzny program Uczelni, który różni się znacznie od powszechnie znanej formy wolontariatu lokalnego, krajowego czy międzynarodowego. Odmienność polega na tym, że działalność wynikająca z naszego programu dotyczy tylko przedsięwzięć prowadzonych na rzecz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Ale bez obaw! Fakt, iż zasięg działania jest mniejszy, nie oznacza że jego wartość również.

     Z doświadczeń naszych Wolontariuszy wiemy, że aktywność studencka może przybrać formy przeróżne, tak więc dysponujecie ogromnym polem do działania...Nasi Wolontariusze to studenci aktywni, przedsiębiorczy, często członkowie organizacji studenckich takich jak: koła naukowe, samorząd studencki, klub europejski, a także chór. Są oni współorganizatorami konferencji naukowych, imprez uczelnianych (Drzwi Otwarte, Juwenalia itp.), organizują akcje charytatywne ("Oddaj krew - uratuj życie", akcja "Miś"), promują Uczelnię na zewnątrz. Sposobów jest wiele, ale to od WAS zależy czy skorzystacie z dotychczasowego doświadczenia studentów, czy znajdziecie nowe metody...

     Wielu studentów nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak wiele korzyści można uzyskać dzięki Wolontariatowi, m.in.:
          • doświadczenia organizacyjne,
          • doświadczenia naukowe,
          • nauka pracy w zespole,
          • zdobycie CERTYFIKATU WOLONTARIUSZA.

     Korzyści te mogą okazać się wielkim atutem dla osób wchodzących na ścieżkę kariery zawodowej. Dla pracodawców na rynku krajowym i międzynarodowym, coraz częściej ważniejsze od ocen, okazują się doświadczenia zdobyte już w trakcie studiowania! Praca np. w organizacjach studenckich, świadczy o aktywności i kreatywności kandydata - a takie właśnie osoby poszukiwane są na rynku pracy. CERTYFIKAT WOLONTARIUSZA jest potwierdzeniem zaangażowania w działalność dodatkową, dlatego też może stać się cennym dodatkiem do Twoich dokumentów aplikacyjnych.

 

      Jesteś zainteresowany naszym PROGRAMEM?
         • zapoznaj się z Regulaminem,
         • wypełnij kartę zgłoszeniową,
         • złóż kartę zgłoszeniową w Biurze Promocji (bud. A, I piętro, p. 118).

Pobierz KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ pdf

     Mamy nadzieję, że skontaktujesz się z nami i wykorzystasz swój potencjał!

wolontariat