Aktualności

2014-05-19

Rekordowo na teście Coopera

W niedzielę 18 maja na stadionie MOSIR w Pile przy ul. Bydgoskiej, odbyła się 4 edycja TESTU COOPERA, którą zorganizował Klub Uczelniany AZS PWSZ Piła. Test polegał na wykonaniu biegu lub marszu w czasie 12 minut, a pokonany odcinek porównany z normami określonymi przez Coopera, wskazywał poziom wytrzymałości uczestnika testu.

W teście wzięło udział 141 uczestników w tym 85 w grupie męskiej i 56 w grupie żeńskiej. Łącznie pilanie przebiegli 337,98 km, a średni wynik kształtował się na poziomie 2.400 m.
Z komunikatu końcowego wynika, że wyników bardzo dobrych było 44, dobrych 57, średnich 26, złych 5 i bardzo złych 2. Najstarszym uczestnikiem był Marian Małecki - 77 lat, który w czasie 12 minut pokonał dystans 1850 m, co dało mu wynik bardzo dobry w grupie 55-latków, a najmłodszą uczestniczką była niespełna dwutygodniowa Jania Lenartowicz, która w wózeczku prowadzonym przez tatę przejechała na śpiąco 1220 m. Najdłuższy dystans 3350 m w ciągu 12 min. przebiegł Michał Matwiejuk - student PWSZ w Pile, a jego wynik jest gorszy od najlepszego w historii pilskiej edycji tylko o 50 m.

Niedzielna impreza na obiekcie MOSIR, była także okazją do aktywnego wypoczynku, w której wzięły udział całe rodziny. między innymi: Pytlarzy, Grabowskich i Lenartowiczów

Porównując wybrane dane statystyczne z poprzednich edycji wynika, że pilanie poprawili swoje wyniki, było mniej rezultatów złych na korzyść wyników średnich i dobrych co świadczy o prozdrowotnym trybie życia uczestników testu. Organizatorzy testu zapowiadają kolejną próbę jesienią tego roku i być może odbędzie się ona w profesjonalnych warunkach na nowej nawierzchni tartanowej stadionu miejskiego przy ul. Żeromskiego.

Pełna relacja zdjęć na www.facebook.com/SWFiS

materiał: Andrzej Grzesik - SWFiS