Aktualności

2013-02-28

STUDIA NA KIERUNKACH INŻYNIERSKICH – TO SIĘ OPŁACA!

O tym właśnie przekonują nie tylko tendencje na rynku pracy, ale także uczelnie wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przygotowało specjalny projekt dla młodzieży, chcącej związać swoją przyszłość z zawodami najbardziej pożądanymi na rynku pracy.
    Z tej okazji, 28 lutego, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, odbyło się spotkanie promujące studia na kierunkach ścisłych. Zainteresowanie projektem okazało się bardzo duże - na spotkanie w nowym budynku dla kierunków inżynierskich PWSZ, przybyło ponad 170 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Pile; z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile oraz z II Liceum Ogólnokształcącego w Pile. W spotkaniu udział wzięli także: Elżbieta Tokarska z Departamentu Strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Rektor PWSZ w Pile - prof. dr hab. Adam Marcinkowski, jak również władze Instytutu Politechnicznego - prof. dr hab. inż. Henryk Tylicki, doc. dr Andrzej Kraczkowski oraz prof. nadzw. dr Stanisław Różański.
     Podczas spotkania uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z nowoczesną bazą dydaktyczną dla kierunków inżynierskich, ale także wcielić się w rolę studentów podczas wykładu dra Kraczkowskiego, który mówił o fraktalach i teorii chaosu oraz wykładu prof. Różańskiego, który wprowadził w tematykę mechaniki kwantowej.
     By rozbudzać chęć poznawania świata nauki, każda szkoła otrzymała także mikroskopy od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie zainteresowali się także multimedialną wystawą pt. NAUKA POLSKA, która przedstawia nie tylko nowinki techniczne, ale i ukazuje wartość kierunków inżynierskich. Wszystko to po to, by przekonać, że nauki ścisłe mogą być bardzo interesujące...